ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Artvin'de eylem yasağı 17 Mart'a uzatıldı

Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisinde madencilik yapılması için, 'ÇED Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan davanın karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı bir ay daha uzatıldı.

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 12:17

ARTVİN- Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe Mevkisinde madencilik yapılması için, 'ÇED Olumlu' raporunun yürütmesinin durdurulması talebiyle açılan davanın karar duruşması öncesi başlatılan eylem yasağı, Valilik tarafından 16 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere bir ay daha uzatıldı.

Cerattepe'de madencilik faaliyetiyle ilgili Rize İdare Mahkemesi'nde 19 Eylül'de yapılan karar duruşması öncesinde 19 Ekim'e kadar her türlü eyleme yasak getiren, ardından da yasak süresini önce 19 Kasım'a, ardından 18 Aralık'a, sonra da 17 Ocak'a, son olarak da 16 Şubat'a kadar uzatan Artvin Valiliği, yasak süresini bir ay daha uzattı.

Yasak kararını OHAL kanunun 11/m maddesine dayanarak getiren Artvin Valiliği, bir ay boyunca her türlü yürüyüş, basın açıklaması, toplantı, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, afiş, pankart, bildiri vb. türündeki tüm etkinlikleri yasakladı.