ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

AGİF: NATO Güvenlik Konferansını protesto edelim

Almanya'nın Münih kentinde 53. NATO Güvenlik Konferansı toplanıyor. AGİF yaptığı açıklamayla, "Güvenlik tartışması daha fazla savaş ve ölüm anlamına geliyor. NATO Güvenlik Zirvesi karşıtı düzenlenen 18 Şubat'taki eyleme katılalım" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 17 Şubat 2017 Cuma, 09:28

MÜNİH- Almanya'nın Münih kentinde NATO Güvenlik Konferansı düzenleniyor. Yüzlerce siyasetçinin, askeri görevlilerin, sermaye ve banka temsilcilerin katılımıyla her yıl düzenlenen toplantıda uluslararası güvenlik politikaları tartışılıyor.

Almanya'da barış hareketi başta olmak üzere çok sayıda sol ve antifaşist kitle örgütlerinin katılımıyla Güvenlik Konferansı Münih'de protesto edilecek. Almanya Göçmen İşçiler Federasyonu (AGİF) yaptığı yazılı açıklamayla yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

AGİF, "Savaş tekellerinin ve emperyalistlerinde örgütü NATO, bu yıl 53. kez yapılacak olan güvenlik konferansı 17 Şubat akşamı Münih'te başlayacak ve 19 Şubat Pazar gününe kadar devam edecektir. Yaklaşık 30 devlet ya da hükümet başkanının ve 80 dışışleri sözcüsünün katılacağı konferansta önümüzdeki yılın yeni savaş konseptleri ve silahlanma görüşülecektir. Dünya halklarımızın geleceği, 'güvenlik' adı altında toplanacak bu sömürü sınıfının planlamalarına bırakılmamalıdır" dedi.