ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sanat ve Hayat dergisinin 6. sayısı çıktı

Toplum için sanat, insanlık için bilim, özgürlük için politika şiarı ile yola çıkan ve yolculuğuna devam eden Yeniden Sanat ve Hayat dergisinin yeni sayısı okurlarıyla buluştu. Derginin bu sayısının konusu tarihe yön vermiş aydınları ve aydın tavrını masaya yatırıyor.

Etkin Haber Ajansı / 16 Şubat 2017 Perşembe, 14:17

İSTANBUL - Yeniden Sanat ve Hayat dergisinin yeni sayısı okurlarıyla buluştu. Üç ayda bir yayınlanan derginin yeni sayısında yaşamları, üretimleri ve kırılma anlarındaki duruşları ile tarihe yön vermiş olan aydınları ve aydın tavrını masaya yatırıyor.

Kutsiye Bozoklar, Feyzi Çelik ve Temel Demirer'in aydın meselesi ile ilgili yazılarının yer aldığı Tartışma Kültürü Bölümü; radyo ve televizyonların kapısına kilit vurulduğu, gazete ve dergilerin kapatılıp gazetecilerin tutuklandığı, kanun hükmünde kararnameler ile binlerce kişinin hayatının çalındığı bir ortamda aklını ve yüreğini aydınlık bir dünya yaratmaya adayan aydınların bu zor zamanların atlatılmasındaki rolüne değinerek oldukça ilgi çekiyor.

F. Güllü Şimşek, Mehmet Akkaya, Emin Karaca, Sibel Özbudun, B.Sadık Albayrak ve Mine Şirin dosya konusunu tamamlayan yazıları ile Mevsimler Bölümünde bir araya geliyor.

Harman dosyası ise şiirleri, öyküleriyle dikkat çekerken, halklar bahçesi olan coğrafyamıza ait kadim halklar Mozaik bölümünde buluşuyor.

Dergi, başka bir dünya kurma mücadelesinin sancağına dönüşen Şeyh Bedrettin'in mücadelesini Çentik bölümünde okurlara sunuyor.

Pano bölümünde ise tiyatrodan sinemaya, felsefeden söyleşiye değin birbirinden değerli yazıları okurların beğenisine sunulurken, Ayraç bölümünde de severek okunacağı düşünülen kitaplar okurları bekliyor.