ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Livaneli'nin 'Huzursuzluk' kitabının afişleri OHAL engeline takıldı

Zülfü Livaneli'nin yeni kitabı olan 'Huzursuzluk'un reklam afişlerine OHAL öne sürülerek izin verilmedi. Türkiye'nin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Livaneli, "Anayasa herkesi bağlayan bir toplumsal sözleşme olması gerekirken adeta bilek güreşine dönüştürüldü" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 22 Ocak 2017 Pazar, 13:00

HABER MERKEZİ- Zülfü Livaneli'nin 'Huzursuzluk' adlı yeni romanının reklam afişlerinin metrolara asılmasına izin verilmedi.

Kitabın, 3 günde 150 binlik ilk baskısının tükendiği belirtilirken gündeme ilişkin konuşan Livaneli, "Anayasa, hepimizi bağlayan ve bir arada yaşamamızı sağlayan toplumsal sözleşme olması gerekirken, bir bilek güreşine dönüştürüldü. Bir taraf, öbür tarafa adeta, 'Nasıl geçirdik ama!' diye bağırıyor" dedi.

Livaneli, "Topluma huzur böyle mi gelecek? Osmanlı'da Meşrutiyet ilan edildiği zaman, Manastır'da Selanik'te, imparatorluğun bütün şehirlerinde zafer geçitleri düzenleniyor, bütün imparatorluk halkı bayram ediyordu. Bir de şimdiki halimize bak" ifadelerini kullandı.