ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Takside indi-bindi uygulaması başlıyor

İstanbul'da taksilerde indi-bindi uygulaması yarından itibaren başlıyor. Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar 8 lira 70 kuruş olarak belirlendi.

Etkin Haber Ajansı / 20 Ocak 2017 Cuma, 18:26

İSTANBUL- İstanbul’daki taksilerde indi-bindi uygulaması yarın saat 12.00 itibariyle başlıyor.

İstanbul Taksiciler Odası'nın talebi doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan uyarınca, tüm taksiciler taksimetrelerini yeni sisteme geçirecek.

İstanbul Taksiciler Odası Başkanı Yahya Uğur, sisteme geçmek istemeyenlerin şikayetlerine rağmen kararın oy birliğiyle alındığını ifade etti. Uğur, aynı zamanda lüks taksi denilen 'Turkuvaz' taksi uygulamasının da resmi olarak yürürlüğe girdiğini duyurdu.

Düzenlemeye göre 2.5 kilometreye kadar olan taksi mesafesi için 'indi-bindi' uygulaması yapılacak. Bu uygulama için belirlenen ücret ise 8 lira 70 kuruş olarak kabul edildi.

İstanbul Taksiciler Odası'nın hazırladığı uygulama İstanbul Büyükşehir Belediyesi ilgili birimleri tarafından da kabul edildi. Buna göre taksimetre açılış ücreti tüm sengmentler için 3 lira 45 kuruş olacak. Gidilen kilometre başına 2 lira 10 kuruş ücret yazacak. Yolculuk başına minimum ücret ise 8 lira 70 kuruş olacak.