ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Tecavüzcü şoförün cinsel saldırı dosyası kabarık

Ankara'nın Etimesgut ilçesinde özel halk otobüsünde bir kadına tecavüz eden saldırganın üç ayrı cinsel saldırı suçundan yargılandığı ortaya çıktı. Saldırgan İbrahim T'nin 'hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme' suçlarından da 48 ayrı dosyası olduğu öğrenildi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ocak 2017 Perşembe, 13:42

ANKARA - Ankara'nın Etimesgut ilçesinde geçen hafta bir özel halk otobüsünde bir kadına tecavüz eden İbrahim T. adlı şoförün 'hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme' gibi 48 ayrı suç dosyasının olduğu ve üç ayrı cinsel istismar suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, tecavüze uğrayan kadının avukatı Hüsniye Şimşek'in başsavcılığa verdiği dilekçede, İbrahim T.'nin 'öldürme kastıyla' hareket ettiği iddia edildi.

Dilekçede, "Hakkında onlarca suçtan dosya bulunduğu ve suç işlemeyi, yasalara karşı koymayı itiyat haline getirdiği görülecektir" ifadelerine yer verildi.

Avukat Şimşek'in ayrıca olay sonrası müvekillinin saldırgan arasında 'ilişki olduğunu' iddia eden Ankara Şehiriçi Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Kurtuluş Kara hakkında da şikayetçi olduğu belirtildi.

Dilekçede, tecavüz saldırısının yaşandığı aracın da 'delillerin yok edilmesi amacıyla' hemen temizlenerek sefere çıkarıldığı aktarıldı.