ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Tecavüzcü hakkında 73 yıla kadar hapis istendi

Adana'da yanında çırak olarak çalışan 16 yaşındaki iki çocuğa cinsel istismarda bulunan fırıncı Z.İ., hakkında 73 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ocak 2017 Perşembe, 12:31

ADANA- Merkez Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi'nde simit fırını çalıştıran Z.İ, geçen yıl yanında çalışan 16 yaşındaki M.B ile Ö.N.A'ya cinsel istismarda bulundu.

Z.İ, çocukların olayı kimseye anlatmaması için de önce para verip, ardından da tehditle susmalarını sağladı. 4 Kasım 2015 tarihinde öğle saatlerinde fırını kapatan Z.İ, işyerinin banyosunda çocukları bir kez daha istismar etti.

Dükkanın kapatılıp dışarı kimsenin çıkmaması üzerine şüphelenen mahalle sakinleri daha sonra çocuklar ile konuştu. Maruz kaldıkları cinsel istismarı mahalle sakinlerine anlatması üzerine, halk fırını basıp, Z.İ'yi döverek bayılttı. Yerde baygın yatan Z.İ'nin üzerine benzin döken mahalleli, istismarcıyı yakmak istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen polisler, Z.İ'yi hastaneye götürdüler. Tedavinin ardından Z.İ tutuklandı.

Olayla ilgili soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, "Çocuğun cinsel istismarı" ve "Hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından Z.İ hakkında toplamda 73 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı.

Adana 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Z.İ'nin çocuklara para verip cinsel istismarda bulunduğu ve kimseye anlatmamaları için tehdit ettiğine yer verildi.

İstismar edilen çocuk Ö.N.A'nın, fırıncıyla aralarında geçen konuşmaları cep telefonuyla kaydettiğine dikkat çekilen iddianamede, Z.İ'nin çocuklara yönelik istismarını çok kez tekrarladığı vurgulandı.

İstismarcı Z.İ'nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.