ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Taşdemir: Zorla, baskıyla halkın fikirlerini değiştiremezsiniz

Sokaklardan hapishanelere her alanda şiddetin arttığını belirten HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, "Şiddetle, zorla, baskıyla halkın fikirlerini değiştiremezsiniz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 12 Ocak 2017 Perşembe, 11:44

ANKARA- HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Anayasa tartışmalarının sürdüğü Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada Türkiye'nin içine sürüklendiği şiddet sarmalına dikkat çekti.

Yaşamın her alanında şiddetin arttığını belirten Taşdemir, "Farklı düşünen, farklı görüş belirten, sizin gibi olmayan, başka bir görüş ifade eden kim olursa olsun susturulmaya, bastırılmaya ve bir şekilde sözünü söyleme hakkı elinden bu şiddet yöntemleriyle alınıyor" dedi.

Van M Tipi Hapishanesi'ne sevk edilen Ferit Hasçelik isimli tutsağın, çıplak arama işkencesine maruz kaldığını, bunu reddettiği için de şiddete uğradığını söyleyen Taşdemir, "Uygulanan şiddet ne biliyor musunuz? Aslında çokça Hizbullah dosyalarında karşımıza çıkan "domuz bağı" denilen bir yöntem. Yani Ferit Hasçelik elleri ve ayakları kelepçeleniyor, bu şekilde bayılıncaya kadar dövülüyor. Hükümetin bu konuda bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Şiddetle, zorla, baskıyla halkın fikirlerini değiştiremeyeceksiniz."