ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM / 12 OCAK 2017

Etkin Haber Ajansı / 12 Ocak 2017 Perşembe, 09:00

GAZETECİLER 19 GÜNDÜR GÖZALTINDA
-ETHA Sorumlu Müdürü Derya Okatan'ın da aralarında olduğu 6 gazetecinin gözaltına alınmasına ilişkin gelişmeler takip ediliyor. Okatan, açlık grevinin 19. gününde.

'BAŞKANLIK ANAYASASI' TEKLİFİ MECLİS'TE
-TBMM Genel Kurulunda, AKP ve MHP'nin uzlaşarak hazırladığı Başkanlık Anayasası teklifi görüşmeleri devam edecek. (14:00)

34. MUHTARLAR TOPLANTISI
-Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray'da MİT Müsteşarı Hakan Fidanı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile görüşecek. Erdoğan, 34. Muhtarlar Toplantısı'na katılacak.(12:00/16:00/13:00)

MECLİS'TE BASIN TOPLANTILARI
-HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş Meclis'te basın toplantısı düzenleyecek. (12:30/13:30/14:00)

HDP MİLLETVEKİLLERİNİN DURUŞMALARI
-HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, Mardin Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan duruşmaya tutuklu olduğu Kandıra F Tipi Hapishanesi'nden SEGBİS ile katılacak. Duruşmayı HDP Mardin Milletvekili Ali Atalan takip edecek. (09.05)

-HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü, Cizre 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek duruşmaya SEGBİS yoluyla bağlanarak ifade verecek. Duruşmayı HDP Şırnak Milletvekili Leyla Birlik takip edecek. (13:00)

BES ÜYELERİNİN ATILMASINA İTİRAZ EDECEK
-BES, KHK'lerle ihraç edilen ve açığa alınan üyeleriyle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde açıklama yaparak, itiraz dilekçelerini verecek. Adana'da ise şube binasında basın toplantısı düzenlenecek. (12:30/12:30)

RAKKA HAMLESİ SÜRÜYOR
-Demokratik Suriye Güçleri'nin Rakka'yı özgürleştirme hamlesine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

EL BAB VE HALEP'TE SON DURUM
-TSK ve desteklediği cihatçı çetelerin El Bab çevresindeki işgal operasyonu ile Halep'de yaşanan gelişmeler takip ediliyor.