ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İzmir eylemini TAK üstlendi

TAK, 5 Ocak'ta İzmir Adliyesi'ne yönelik eylemi üstlendi. İnternet sitesinden yapılan açıklamada eyleme "Şehit Çekdar İntikam Timi"nin gerçekleştirdiği belirtildi. Eylemde, Mustafa Çoban ve Enes Yıldırım adlı militanların yaşamlarını yitirdiği kaydedildi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ocak 2017 Çarşamba, 12:18

HABER MERKEZİ- İzmir Adliyesi'ne yönelik, 5 Ocak'ta gerçekleştirilen eylemi Kürdistan Özgürlük Şahinleri (Teyrê Bazên Azadiya Kurdistanê/TAK) üstlendi.

Yapılan açıklamada, eylemin "Şehit Çekdar İntikam Timi" tarafından gerçekleştirildiği ve Mustafa Çoban (Zerdeşt Rüstem Erdal) ile Enes Yıldırım (Pirdoğan Ararat ) isimli militanların yaşamlarını yitirdiği belirtildi.

Açıklamada, "'Huzurlu, güvenli, turizmin ve ticaretin en gözde' şehirlerinden İzmir'de de darbe almış olmaktan, eylemlerimiz karşısında kırılma ve yenilgi noktasına gelmesinden kaynaklı TC sömürgeciliğinin, faşist AKP yönetiminin psikolojik özel savaşla eylemlerimizin açtığı yaraları örtme çabalarının nafile olduğu kesindir.

Sömürgeciliğin hiçbir kurumunun bizim için herhangi bir meşruiyeti yoktur. Halkımızın işkencelerden geçirildiği, haklarının gasp edildiği, küçük düşürüldüğü TC'nin tüm faşist kurum ve kuruluşları bir gün mutlaka saldırılarımızdan nasibini alacaktır."