ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ETHA GÜNDEM / 11 OCAK 2017

Etkin Haber Ajansı / 11 Ocak 2017 Çarşamba, 09:00

GAZETECİLER 18 GÜNDÜR GÖZALTINDA
-ETHA Sorumlu Müdürü Derya Okatan'ın da aralarında olduğu 6 gazetecinin gözaltına alınmasına ilişkin gelişmeler takip ediliyor. Okatan, açlık grevinin 18. gününde.

'BAŞKANLIK ANAYASASI' TEKLİFİ MECLİS'TE
-TBMM Genel Kurulunda, AKP ve MHP'nin uzlaşarak hazırladığı Başkanlık Anayasası teklifi görüşmeleri devam edecek. (14:00)

ÖZGÜR GÜNDEM'LE DAYANIŞMA DAVASI
-Özgür Gündem Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği yaptıkları gerekçesiyle Şebnem Korur Fincancı, Ahmet Nesin ve Erol Önderoğlu hakkında açılan davaya İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edecek.(10:30)

-Rakka'da şehit düşen BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir'in ailesi, milletvekilleri ve siyasi partilerin başkanlarının katılımı ile İHD İstanbul Şubesi'nde basın toplantısı düzenleyecek. (12:00)

SKM YAŞAM HAKKI İÇİN EYLEMDE
-SKM, kadın cinayetlerine ve tacize karşı "yaşam hakkı" talebiyle Kadıköy Kalkedon Meydanı'nda basın açıklaması yapacak. (19:00)

-Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray'da Başbakan Binali Yıldırım'ı, Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini'yi ve Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulunu ayrı ayrı kabul edecek. (13:00/14:30/15:30)

-HDP Milletvekilleri Osman Baydemir-İbrahim Ayhan-Dilek Ocalan Meclis'te ortak basın toplantısı düzenleyecek. Ayrıca HDP Van Milletvekili Lezgin Botan basın toplantısı düzenleyecek. (11:00/14:00)

RAKKA HAMLESİ SÜRÜYOR
-Demokratik Suriye Güçleri'nin Rakka'yı özgürleştirme hamlesine ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

EL BAB VE HALEP'TE SON DURUM
-TSK ve desteklediği cihatçı çetelerin El Bab çevresindeki işgal operasyonu ile Halep'de yaşanan gelişmeler takip ediliyor.