ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Gençlik 'Başkanlık rejimine hayır' dedi

Eskişehir'de açıklama yapan Dev-Güç, SGDF ve SÖH, başkanlık rejiminin kan, gözyaşı, savaş ve ölüm anlamına geldiğini belirtti, "Başkanlık rejimine hayır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ocak 2017 Çarşamba, 10:52

ESKİŞEHİR- Eskisehir'de Dev-Güç, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) ve SÖH, "Başkanlığa hayır, gençlik var" şiarıyla açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada, AKP/Saray iktidarının başkanlık rejimini hayata geçirebilmek için referanduma hazırlandığını belirten gençlik örgütleri, "Bu referandumun diktatör ile teslim olmayanlar arasında yaşanacağı açıktır" dedi.

Üniversitelerde, sokaklarda, meydanlarda ve bulundukları her alanda başkanlığa karşı mücadele edeceklerini vurgulayan gençlik örgütleri, "Erdoğan, sandıktan istediği sonucu çıkartmanın planları ile başkanlık hayalleri kura dursun, bu coğrafyada baş eğmeyen, teslim olmayan bir gençlik var. Gençlik, başkanlık dayatmasını sokakta durduracağını ilan ediyor. Susmamızı, korkmamızı, teslim olmamızı bekleyenler ise daha çok bekler.

Artık son sözümüz ilk sözümüzdür: Başkanlığa hayır, diktatörün karşısında gençlik var" diye kaydetti.

Demokratik kitle örgütlerinden, üniversitelere kadar, AKP'nin diktatörlük hedefi için tüm muhalifleri baskı altına almaya çalıştığı belirtilen açıklamada, şunlar vurgulandı: "Başkanlık rejimi üniversitenin ölüm fermanıdır. Başkanlık rejimi, kadın düşmanlarının, tacizcilerin, tecavüzcülerin, erkek egemenliğinin iktidarıdır. Başkanlık kirli savaşın sürmesi, dört bir yanda bombaların patlamasıdır. Başkanlık rejimi kan, gözyaşı ve savaş rejimidir. Gençlik eşit ve kardeşçe bir yaşam için başkanlık rejimine hayır diyor."