ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Tüm baskı uygulamalarına karşı hayır diyoruz'

KESK, DİSK, Ankara Tabip Odası ve ASSMO, Ankara'da bir ay boyunca eylem ve etkinliklerin yasaklanmasına tepki gösterdi.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ocak 2017 Çarşamba, 16:01

ANKARA- Ankara Valiliği'nin kent genelinde düzenlenecek her türlü eylem ve açıklamaya 30 gün süreyle yasak getirmesine Ankara Tabip Odası, DİSK Ankara Bölge Temsilciliği, KESK Ankara Şubeler Platformu, TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu ve Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASSMO) tepki gösterdi.

Mülkiyeliler Birliği'nde düzenlenen basın toplantısında basın açıklamasını ASSMO Başkanı Ali Şahin okudu. Toplumun muhalif kesimlerinin susturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Şahin, "Ankara Valiliği'nin dün yayınladığı açıklama da bu baskı rejiminin getirisidir. Valilik terör saldırısı şüphesi adı altında temel hak ve özgürlüklerimizi bir kere daha kısıtlamıştır. Bu açıklamaya göre değil basın açıklaması yapmak, sokakta şarkı söylemek bile yasaklanmıştır" dedi.

Meclis'te Anayasa görüşmeleri yapılırken, valiliğin böylesi bir yasak getirmesinin tek amacının olduğunu ifade eden Şahin, "Başkanlık sistemine yönelik toplumsal muhalefetin susturulması, tepkilerin engellenmesidir" diye belirtti.

OHAL'in bir an önce bitirilmesini talep eden Şahin, "Demokrasinin hem fiili hem de anayasal olarak ayaklar altına alınmasına karşı emek, meslek ve demokrasi güçleri olarak biz hayır diyoruz" dedi.