ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Kabil'de eş zamanlı saldırı

Afganistan'ın başkenti Kabil'de parlamento binasını hedef alan eş zamanlı iki saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda 30 kişi yaşamını yitirdi, 80 kişi de ağır yaralandı.

Etkin Haber Ajansı / 11 Ocak 2017 Çarşamba, 11:39

KABİL- Afganistan'da yine ard arda bombalar patladı. Başkent Kabil'de parlamento binasını hedef alan eş zamanlı iki saldırı gerçekleştirildi. Taliba'ın üstlendiği saldırıda 30 kişi yaşamını yitirdi, 80 kişi de ağır yaralandı. Yetkililer bilançonun daha da ağırlaşabileceğini bildirdi.

Öte yandan ülkenin güneyindeki Kandahar ve Helmand vilayetleri de bombaların hedefi oldu. Kandahar vilayetinin valilik misafirhanesine düzenlenen saldırıda Vali ile Birleşik Arap Emirlikleri Kabil büyükelçisinin yaralandığı bildirildi. Saldırıda 12 kişi hayatını kaybederken onlarca kişi de yaralandı.

Helmand'daki intihar saldırısında ise 7 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ayrıca bomba yüklü bir araç da etkisiz hale getirildi.