ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Meclis'te Başbakan Yıldırım eleştirilince salon karıştı

Anayasa değişikliğinin görüşüleceği Genel Kurul'da daha teklifin maddeleri üzerine geçilmeden tansiyon yükseldi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 18:58

ANKARA- Meclis Genel Kurulu'nda dün görüşülmeyen başlanan Anayasa değişikliği teklifinin görüşülmesine dair oylamanın ardından bugün teklifin maddeleri görüşmelerine geçilecekti.

Saat 15.00'te başlayan Genel Kurul'da ilk olarak milletvekilleri gündem dışı söz aldı. HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, Diyarbakır'ın Sur ilçesine ilişkin "koruma amaçlı imar değişikliği hakkında" söz aldı. CHP İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya ise "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" vesilesiyle bir konuşma yaptı. Ardından HDP ve CHP'nin grup önergeleri görüşüldü.

CHP'nin önerisi üzerine konuşan Mustafa Balbay'ın konuşmasında Başbakan Binali Yıldırım'ı eleştirmesi üzerine AKP sıralarından yükselen tepkilere, yanıt vermesi üzerine Genel Kurul'da tansiyon bir anda yükseldi. AKP'liler Balbay'ın bulunduğu kürsüye doğru yürüdü. CHP'lilerin de ayağa kalmasıyla birlikte Meclis bir anda karıştı. Oturuma beş dakika ara verildi.