ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Malatya'da PSAKD ihraçları protesto etti

PSAKD Malatya Şubesi, OHAL kararnamesi ile üyeleri olan 4 emekçi memurun ihraç edilmesini protesto etti.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 17:18

MALATYA- Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Malatya Şubesi, OHAL kararnamesi ile emekçi memurların ihraç edilmesine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İhraçların hukuksuz olduğunu ifade eden PSAKD Malatya Şube Başkanı Mehmet Topal, 6 Ocak günüğ yayınlanan kararname ile üyeleri olan 4 Alevinin de ihraç edildiğini söyledi. Alevilerin darbeye karşı olmasına karşı 15 Temmuz darbe girişimi sonrası Alevi emekçi memurların da haksız ve hukuksuz şekilde ihraç edilmesine tepki gösteren Topal, "Bizleri işten atarak, açığa alarak, açlıkla, işsizlikle terbiye etmeye çalışarak hiçbir zaman diz çöktüremeyeceksiniz" dedi.

AKP hükümetini uyaran Topal, "Baskıcı ve faşizan politikalarınızdan derhal vazgeçin" diye konuştu. Topal konuşmasını şöyle sürdürdü: "Açığa alınan, ihraç edilen hiçbir üyemiz yalnız değildir. Derneğimiz tüm üyelerimizin ve alevi yurttaşlarımızın sonuna kadar yanındadır. Bütün toplumsal kesimlere yönelik baskıların artığı, sokakların yasaklandığı bir dönemde meydanlara çıkmanın, baskılara karşı mücadele etmenin zamanıdır. Gün birlikte olma günüdür. Gün yan yana, omuz omuza durma ve direnme günüdür. Arkadaşlarımızın gasp edilen haklarını alıncaya kadar mücadelemiz sürecektir. Adalet istiyoruz."