ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İzmir'de ESP ve SGDF üyelerine tahliye

İzmir'de Eylül ayında tutuklanan ESP PM üyesi Levent Akhan ile SGDF MYK üyesi Ozan Özgenler, bugün görülen ilk duruşmada tahliye edildi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 18:35

İZMİR - İzmir'de 23 Ağustos'ta düzenlenen operasyon sonrasında 9 Eylül'de tutuklanan Levent Akhan ile Ozan Özgenler çıkarıldıkları ilk duruşmada tahliye edildi.

İzmir Adliyesi'nde görülen davada mahkeme, tutuklu Akhan ile tutuksuz yargılanan sosyalistler katıldı. Malatya'da gözaltına alınarak tutuklanan Ozan Özgenler ise SEGBİS'le duruşmaya katıldı. Mahkeme heyeti Akhan ile Özgenler adli kontrol şartıyla tahliye ederken, tüm sanıklar hakkında yurtdışı yasağı getirdi.

NE OLMUŞTU?

İzmir'de 23 Ağustos'ta ESP İl Başkanı ve SKM MYK üyesi Ezgi Bahçeci, ESP PM Üyesi Levent Akhan, SGDF MYK Üyesi Ozan Özgenler, Ender Gürboğa, Onur Güven ve Mehmet Polat gözaltına alınmış, 8 günlük keyfi gözaltıdan sonra nöbetçi hakimlik tarafından serbest bırakılmışlardı.

Soruşturma savcısı karara itiraz etmiş, sosyalistlerin tutuklanmasını istemişti. Levent Akhan İzmir'de ve Ozan Özgenler ise Malatya'da gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.