ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

HDP'li Irgat: Gazeteciler yoğun baskı altında

HDP Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, gazetecilere yönelik baskılara dikkat çekti. Irgat, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 15:48

ANKARA- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Bugünü kutlamak için çok nedenleri olmadığını belirten Irgat, onlarca gazetecinin tutuklu olduğunu, yargılandığını ve gözaltında olduğunu hatırlattı.

Gazetecilerin haksız ve hukuksuz bir şekilde baskı altında olduğunu kaydeden Irgat, gazetecilerin, toplumun en önemli haber alma kaynağı olduğunu vurguladı. Irgat, gazetecilerin zor günlerden geçtiğini belirterek, şunları söyledi: "Diktatöryal anayasa taslağından da anlaşılacağı üzere önümüzdeki günler de özgürlüklerden ziyade gazetecilerin sesinin daha da kısılacağı bir döneme gireceğimizi düşünüyoruz. Ülkemizde hayatın her alanında olduğu gibi basın alanında da birçok darbe dönemini geride bırakacak bir olağanüstü hal durumunu yaşıyoruz."

HDP Milletvekili Mizgin Irgat, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılmasını istedi.