ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Gazeteci Arhan hakkında soruşturma başlatıldı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un, gazetecileri "Medyadaki bazı arkadaşlar da ayağını denk alsınlar" sözleriyle tehdit etmesinin ardından, gazeteci Faruk Arhan da ifadeye çağırıldı.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 16:43

İSTANBUL- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un, 27 Aralık 2016 tarihinde "Herkes birbirinden korksun istiyorlar. Medyadaki bazı arkadaşlar da ayağını denk alsınlar" sözlerinin ardından başlayan gazetecilere gözaltı furyası sürüyor.

Bir dönem Çağdaş Gazeteciler Derneği İstanbul Şube Başkanlığı yapan aynı zamanda Demokrasi, Radikal, Habertürk ve Gazeteport'ta uzun yıllar muhabir/editör olarak çalışan gazeteci Faruk Arhan hakkında soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosu'nun başlattığı soruşturma, Arhan'a dün tebliğ edildi. Yapılan tebliğde, 7 gün içerisinde Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na ifade vermeye gitmediği durumda zorla götürüleceği kaydedildi. Arhan’ın, hafta sonuna kadar ifade için adliyeye gitmesi bekleniyor.

Soruşturmanın sosyal medya paylaşımları nedeniyle açıldığını tahmin eden Arhan, kendisine yöneltilen suçlamaya ilişkin bilgisinin olmadığını kaydetti.