ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Antep Emniyet Müdürlüğü önünde çatışma

Antep Emniyet Müdürlüğü önünde saat 15.20 sıralarında çatışma yaşandı. Çatışmada silahlı saldırıyı gerçekleştiren bir kişi yaşamını yitirirken, bir polis de yaralandı.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 15:39

ANTEP- Antep Emniyet Müdürlüğü önünde saat 15.20 sıralarında çatışma yaşandı.

Çatışmanın sebebi henüz bilinmezken uzun süre devam ettiği öğrenildi. Bölgeden çok fazla silah sesi geldiği aktarıldı.

Özel harekat polisleri sevk edilen bölgeye çok sayıda ambulans getirildi. Emniyet çevresindeki İl Göç İdaresi ile Vergi Dairesi boşaltıldı.

Edinilen ilk bilgilere göre; iki kişi Emniyet Müdürlüğü içine girmeye çalışırken polisler ile çatışma yaşandı.

Emniyet kaynakları bölgeye giden gazetecilere, "canlı bomba" ilan ettikleri kişinin öldürüldüğü bilgisini verirken, ikinci kişinin Emniyet önünden uzaklaştığını, bölgede operasyon yürütüldüğünü söyledi.

Görgü tanıkları çatışmada bir polisin yaralandığını, polislerin vurduğu bir kişinin ise hayatını kaybettiğini bildirdi.

Çatışmanın Emniyet Müdürlüğü binası girişinde yaşandığı, öldürülen kişinin cansız bedeninin de bölgede olduğu bildirildi.

Antep Valiliği'nden olaya ilişkin yapılan açıklamada "Saat 15.20 sularında İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası araç giriş kontrol bölümündeki polis noktasına silahlı saldırıda bulunulmuştur. Saldırıya polis noktasında görevli polis memurlarımızca anında karşılık verilmiş ve saldırgan etkisiz hale getirilmiştir. Bu menfur saldırıda bir polis memurumuz hafif şekilde yaralanmıştır. Hastanede tedavi altına alınan polis memurumuzun hayati tehlikesi bulunmamaktadır" denildi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Antep'teki olayın, İzmir'deki olaya benzer olduğunu söyledi.