ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Doğan Kırefe için cenaze töreni düzenlendi

Rojava'nın Rakka sınırında bulunan Siluk kentindeki Enternasyonal Özgürlük Taburuna gerçekleştirilen saldırıda yaşamını yitiren Enternasyonal Özgürlük Taburu ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için BÖG taburunda cenaze töreni düzenlendi.

Etkin Haber Ajansı / 10 Ocak 2017 Salı, 20:18

SERÊKANİYÊ- Rojava'nın Rakka sınırında bulunan Siluk kentindeki Enternasyonal Özgürlük Taburuna gerçekleştirilen saldırıda yaşamını yitiren Enternasyonal Özgürlük Taburu ve Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için BÖG taburunda cenaze töreni düzenlendi.

Kandemir için BÖG karargahında gerçekleştirilen cenaze törenine MLKP, TKP/L, TKP/ML TİKKO, MLSPB/THKP-C, YPG, YPJ, Devrimci Karargah, devrimci, komünist örgütlerin temsilcileri ve savaşçıları katıldı.

Gerçekleştirilen askeri törenin ardından yapılan konuşmalarda, Rojava devrimine sahip çıkılmasının önemi ve gerekliliğine dikkat çekildi. Rojava devriminin savunmasında yer almanın bir onur olduğu vurgulanan konuşmada, DAİŞ çetelerinin Siluk'ta ki enternasyonal savaşçılarının kararlılığı karşısında yenildikleri belirtildi. Konuşmada, Muzaffer Kandemir'in enternasyonal mücadelenin kararlılığı ve direnişi ile direnerek şehit düştü kaydedildi.

Şehit ailelerinin de katıldığı törende Kandemir'in naaşı tekrar hastahaneye götürüldü.

Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) naaşının doğduğu topraklara defnedilmesi için resmi başvurular yapıldı. Bu süreç boyunca Kandemir'in cenazesi savaştığı toprak olan Rojava'da bekletilecek.