ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

ÖTSP: Özgür Filistin tutsak edilemez

Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu (ÖTSP) Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin (FHKC) başlattığı, Filistinli esirlerle dayanışma kampanyasını desteklediğini belirtti, katılım çağrısı yaptı.

Etkin Haber Ajansı / 09 Ocak 2017 Pazartesi, 10:46

HABER MERKEZİ- Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu (ÖTSP), Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nin (FHKC) tüm dünyada Filistinli esirlerle dayanışma için başlattığı kampanyaya destek verdiğini belirtti, çağrı yaptı.

ÖTSP, FHKC hapishane kolunun, siyonist İsrail devletinin ve hapishane idaresinin Filistinli esirlere yönelik saldırılarını tırmandırdığını ve Filistinli önderlerin keyfi olarak tecrit edildiğini belirterek, bu politikaya karşı 13-15 Ocak’ta tüm dünyada Filistinli esirlerle dayanışma kampanyası yapacağını hatırlattı. Bu çağrıya destek verdiğini kaydeden ÖTSP, kampanyaya destek verilmesi için çağrı yaptı.

ÖTSP, "Biz Türkiye ve Kürdistan'da bulunan devrimci tutsakların sesi olan Ölümsüzlerin ve Tutsakların Sesi Platformu (ÖTSP) olarak Filistin bağımsızlık ve özgürlük hareketi olan FHKC'yle enternasyonal dayanışma içine bulunduğumuzu ve devrimci dayanışmayı büyüteceğimizi ilan ediyoruz" dedi.

Dünya'nın farklı ülkelerinden 40 örgüt FHKC Genel Sekreteri Ahmad Sa'adat ve 7 bin Filistinli siyasi esire özgürlük talebiyle kampanya başlattığını duyurmuştu.