ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Fırat'ın Gazabı hamlesi: Bir köy ve 3 mezra özgürleştirildi

DAİŞ işgali altındaki Rakka'nın özgürleştirilmesi için başlatılan Fırat'ın Gazabı hamlesi kapsamında bir köy ve 3 mezra özgürleştirildi. Batı Suwediye köyündeki çatışmalar ise üçüncü gününde devam ediyor.

Etkin Haber Ajansı / 09 Ocak 2017 Pazartesi, 20:17

KOBANE- DAİŞ işgali altındaki Rakka'nın özgürleştirilmesi için başlatılan Fırat'ın Gazabı hamlesi kapsamında bir köy ve 3 mezra özgürleştirildi. Batı Suwediye köyündeki çatışmalar ise üçüncü gününde devam ediyor.

ANHA'nın haberine göre; Eyn Îsa kolundan ilerleyen savaşçılar, Cebil Şêîr köyü ve çevresindeki 3 mezrayı çetelerden temizledi. Köylerde ve mezralarda çetelerin bıraktığı mayınlara karşı arama tarama faaliyetleri başlatıldı.

Rakka hamlesi kapsamında geçtiğimiz günlerde denetim altına alınan Batı Suwediye köyüne yönelik çete saldırı, üç gündür süren çatışmaların ardından büyük oranda kırıldı. Eylem Odası savaşçıları ile DAİŞ arasında bugün yaşanan çatışmalarda 13 çeteci öldürüldü.