ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SGDF Eşbaşkanı Çoban: Mücadele sokaktadır

İzmir SGD'nin kapatılmasına ilişkin konuşan SGDF Eşbaşkanı Ceren Çoban, "Binalara kilit vurarak mücadelemizi bitiremezler, mücadele sokaktadır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ocak 2017 Pazar, 11:58

HABER MERKEZİ- İçişleri Bakanlığı'nın OHAL'in 11. maddesini gerekçe göstererek İzmir Sosyalist Gençlik Derneği'ni (SGD) 20 günlük süre ile kapatmasının ardından yeni çıkarılan OHAL kararnamesi ile tamamen kapatıldı.

Uzun zamandan beri gençlik mücadelesi veren, üyeleri Suruç ve Ankara'da katledilen ve yaralanan İzmir SGD'nin kapatılmasına ilişkin SGDF Eşbaşkanı Ceren Çoban ETHA'ya konuştu.

Duruma tepki gösteren Çoban, diktatörün kendinden olmayan herkesi bastırmaya, yok etmeye çalıştığını vurguladı. Muhalif herkesin katliamlarla yok edilmeye çalışıldığına dikkat çeken Çoban, siyasi iktidarın katledemediğini tutukladığını söyledi. Çoban, "OHAL'in ilanının yegane amacı AKP ve Saray'ın devleti yeniden yapılandırmasında bütün ötekileri ezip geçmesini sağlamaktır. İki gün önce yayınlanan 3 KHK ile binlerce akademisyen görevinden alındı, dernekler kapatıldı. Bu kapsamda İzmir SGD'nin ve zaten daha öncesinde bahanelerle mühürlenmiş 33 Düş Yolcusu Kültür Merkezi'nin kapatıldığını öğrendik. Biz ne bu diktatörü ne OHAL'ini ne de KHK'larını tanıyoruz. Kapattıkları yalnızca binalar olur. Mücadelemize kilit vurulamaz, mühürle kapanmaz. Mücadele sokaktadır. Polen olup, Ezgi Olup, Alper olup, Keke olup, Okan olup; Büşralaşarak Cebolaşarak 33'lerin inancıyla baktıkları her yerde olacağız. SGDF Umuttur, Umut Dimdik Ayakta" diye konuştu.