ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

LÖB Suruç şehidi Pirinç'in doğum gününü kutladı

Antakya LÖB, Suruç şehidi Okan Pirinç'in doğum gününü kutladı, "Okan yoldaştan devraldığımız bayrağı yere düşürmeyeceğiz" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ocak 2017 Pazar, 19:06

ANTAKYA- Antakya'da Liseli Öğrenci Birliği (LÖB) Suruç şehidi Okan Pirinç'in doğum gününü kutladı.

Saygı duruşunun ardından yapılan konuşmada, "Okan yoldaş, 'sıradan' bir genç olarak 'sıradan' bir karar aldı. Suruç'ta 33 yoldaşıyla, çocukların mutlu olması için ölümsüzleşmesi bunu anlatıyor" denildi.

SGDF adına yapılan konuşmada ise Rojava’da yaşanan savaşa bir ses olmak ve çocukların yeniden gülebilmesi için yola çıkan düş yolcularının devletin beslediği çeteler tarafından katledildiği belirtildi.

Okan Pirinç'in, Gezi birakatlarında birlikte direndiği Rojava şehidi Emre Aslan'ın (Alişer Dersim) bayrağını yere düşürmediği kaydedilerek, "Biz de Okan yoldaştan devraldığımız bayrağı yere düşürmeyeceğiz" diye kaydedildi.

Sinevizyon gösteriminin ardından sıra arkadaşları ve yoldaşları "Okan'ı anmak değil onun uğruna şehit düştüğü kavgasını anlamak gerekiyor" diyerek, anılarını paylaştı.

LÖB üyeleri, ayrıca Pirinç'in mezarını da ziyaret etti.