ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

MLKP Rojava: Doğan Kırefe ölümsüzdür

MLKP Rojava, Rakka'yı özgürleştirme hamlesinde şehit düşen Enternasyonalist Özgürlük Tabur'u bileşeni BÖG savaşçısı Muzaffer Kandemir'i andı, "Onların adanmış devrimciliği, enternasyonalist ruhu ve savaşçılığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 08 Ocak 2017 Pazar, 19:21

HABER MERKEZİ- MLKP Rojava, Fırat'ın Gazabı Hamlesi'nde DAİŞ çeteleriyle yaşanan çatışmada şehit düşen Enternasyonalist Özgürlük Tabur'u bileşeni Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) savaşçısı Muzaffer Kandemir (Doğan Kırefe) için açıklama yaptı.

Açıklamada, "Enternasyonalist Özgürlük Taburu Rojava devrimimizin savunmasında bugüne kadar olduğu gibi, Rakka'nın özgürleştirilmesi için yapılan Fırat'ın Gazabı Hamlesi'nde savaşçılarıyla birlikte en önde yer almakta tereddüt etmemiştir. Enternasyonalist Özgürlük Taburu, DAİŞ çetesiyle birçok çarpışmaya giren, şehitler ve yaralılar veren, Rojava devriminin yılmaz savunucusu olan bir taburdur" denildi.

Kandemir'in kahramanca savaşarak ölümsüzleştiğini kaydeden MLKP Rojava, "İşçi kökenli bir devrimci olan Doğan Kırefe'nin Karadeniz'de başlayan devrimci yürüyüşü, onu halkların özgürlük savaşıyla buluşturdu. Şehit Doğan ve silah arkadaşları Rojava ve Ortadoğu halklarının özgürlüğünü, umudunu büyütmek için cephelerde hep ön saflarda yer almada tereddüt etmediler" diye belirtti.

Doğan Kırefe'nin ölümsüzleştiği çatışmada 2 savaşçısının da yaralandığını bildiren MLKP Rojava, taburu geçemeyen DAİŞ çetelerinin ağır darbeler aldığını kaydetti.

Açıklamada şunlar belirtildi: "Enternasyonalist Özgürlük Taburu savaşçısı yoldaşlarımız, şehitlerimize, özgürlüğümüze, umudumuza, değerlerimize, enternasyonalizm bayrağına layık bir savaş pratiği ortaya koymuştur. Ivanalardan Halillere, Alperlerden Robinlere, Eylemlerden Sevdalara devredilen şehitlerin bayrağını daha da yükseltmiştir. Onların adanmış devrimciliği, enternasyonalist ruhu ve savaşçılığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir"