ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ankara'da halk otobüsünde tecavüz

Özgecan'ın bindiği dolmuşta tecavüz edildikten sonra vahşice katledilmesi hala en sıcak haliyle aklımızda. Ankara'da da bir kadın bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından tecavüze uğradı. İbrahim T., tecavüz ettiği S.'nin fotoğrafını çekerek, polise gitmemesi durumunda öldürmekle tehdit etti.

Etkin Haber Ajansı / 07 Ocak 2017 Cumartesi, 10:43

ANKARA- Ankara Etimesgut'ta S. adlı kadın, bindiği özel halk otobüsünün şoförü tarafından tecavüze uğradı.

Özel bir okulda İngilizce öğretmeni olarak çalışan Azerbaycan ve Türkiye vatandaşı S. adlı kadın, Atilla Eşer Caddesi'ndeki GİMSA AVM önünde '530' hat numaralı özel halk otobüsüne bindi. Biraz ilerde ineceğini belirterek, otobüse binen S., 1818 numaralı cadde ile Atilla Eşer Caddesi'nin kesiştiği noktaya gelince kapıya yönelerek, inmek istediğini söyledi. Kapıyı açmayan otobüs şoförü İbrahim T.,"Seni dönünce indireceğim" diyerek kadını indirmedi. Otobüsü 1982 numaralı sokaktaki boş araziye çeken T., iki eliyle boğazını sıktığı kadını zorla aracın orta koridoruna götürerek tecavüz etti.

TECAVÜZÜ ANLATMAMASI İÇİN ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ

Hürriyet'in haberine göre, o sırada bayıldığını kaydeden S., savcılıkta verdiği ifadede yaşadıklarını şöyle aktardı: "Kendime geldiğimde şahsın üzerimde olduğunu gördüm. 'Uslu duracaksın, yoksa boğazını sıkar, seni öldürürüm' diyerek, boğazımı sıkıp tecavüz etmeye devam etti. 'Sizin kız kardeşiniz, aileniz yok mu, neden böyle yaptınız' dedim. Beni öldürmemesi için yalvardım. İşini bitirdikten sonra 'Evli misin, çocuğun var mı?' diye sordu. Sonra 'Seni bir daha ne zaman görürüm?' dedi, telefon numaramı istedi. Numarayı vermedim. Soyadımı, nerede çalıştığımı sordu. 'Beni gündüz görsen tanır mısın?' diye sordu, 'Tanımam' dedim. 'Eve gidince ne anlatacaksın' dedi. 'Ayağım kaydı, düştüm derim' dedim. 'Polise veya birine söylersen seni bulurum, tecavüz ederim, boğazını keserim' dedi. Kapıyı açtı, indik. Yanımda yürüdü. İlk gördüğüm binaya girip polisi aradım."

'TECAVÜZ ETTİM POLİSE GİTMESİN DİYE FOTOĞRAFINI ÇEKTİM'

S.'nin şikayeti üzerine tecavüzcü İbrahim T., "cinsel istismar ve gasp" suçlarından Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

İfadesinde daha önce yaşanan tecavüz olaylarında olduğu gibi tanıdık cümleler kuran İbrahim T., "Kendi isteğiyle cinsel ilişkiye girmek istedi. Sonra vazgeçti ve 'Bırak yapma' dedi. Bana daha önce 'Seni seviyorum' dediği için zorla tecavüz ettim" iddiasında bulundu. Şikayette bulunmaması için kadının bir fotoğrafını da çektiğini itiraf eden İbrahim T., "Bana polise gitmeyeceğini söyledi. Ben de tecavüz ettiğim yerde otobüsten indirdim" dedi.

S.’ye tecavüz eden İbrahim T. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.