ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

SKM: Savaşsız, cinsiyetsiz bir dünya 2017 yılında daha yakın

SKM, "2017 kadın devrimi yürüyüşümüzün umutlu, inançlı ve inatçı adımlarının daha da büyüdüğü, güçlendiği yıl olacaktır" dedi.

Etkin Haber Ajansı / 31 Aralık 2016 Cumartesi, 12:33

İSTANBUL- Sosyalist Kadın Meclisleri (SKM), yeni yıl mesajı yayımladı. 2016 erkek egemen sistemin ve iktidarın kadınlara dünyayı dar etme politikasına, saldırılarına karşı kadın öfkesinin, direnişinin ve isyanının büyüdüğü bir yıl olduğunu belirten SKM, "Kadınlar erkek gericiliğine, cinsiyetçiliğe teslim olmadı. Kadın akıl ve iradesi cinsiyetçi faşist AKP-Saray iktidarından hesap sordu" dedi.

SKM, "2017 kadın devrimi yürüyüşümüzün umutlu, inançlı ve inatçı adımlarının daha da büyüdüğü, güçlendiği yıl olacaktır. Sınırsız, sömürüsüz, savaşsız ve cinsiyetsiz bir dünya kadınların eseri olacaktır. 2017 'Büyük İnsanlık' hedefine daha da yaklaştığımız bir yıl olması dileğiyle... Başta kadınlar olmak üzere ezilen ve sömürülen emekçi halklarımızın yeni yılı kutlu olsun" diye belirtti.