ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İzmir SGD: OHAL'e diz çökmeyeceğiz

İçişleri Bakanlığı'nun bugün aldığı karara dayanarak Valilik tarafından kapatılan İzmir SGD, katliamlara ve gözaltı terörüne karşı direnenlerin yok edilmeye çalışıldığını kaydetti. Suruç şehitlerinin yoldaşları olduklarına dikkat çeken sosyalist gençler, OHAL'in faşizan uygulamalarına diz çökmeyeceklerini kaydetti.

Etkin Haber Ajansı / 30 Aralık 2016 Cuma, 20:46

İZMİR- İçişleri Bakanlığı'nın aldığı kararla İzmir Valiliği tarafından kapatılan İzmir Sosyalist Gençlik Derneği (SGD), hukuksuz uygulamaya tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 Haziran seçimleri sonrasında başlattığı Saray darbesine işaret eden sosyalist gençler, "Suruç katliamından sonra bir savaş konsepti yürürlüğe koymuştu. Sonraki süreçte devrimciler, sosyalistler, gazeteciler, akademisyenler, sanatçılar, milletvekilleri sindirilmeye, korkutulmaya, baskı altına alınmaya çalışıldı" dedi.

Katliam ve gözaltılara karşı direnenlerin topyekün biçimde yok edilmeye çalışıldığı vurgulanan açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Son iki yılda yapılan Başkanlık dayatması bizlere, ezilenlere, halklarımıza gösteriyor ki Saray, kan ve korku üzerine kurulu gerici bir rejim ve katliamlarla ölümlere dolu bir Coğrafya kurmak istiyor. Bu kapsamda şimdiye kadar çıkartılmış olan keyfi KHK'lere her gün bir yenisi ekleniyor.

OHAL kararnamesinin 11. maddesi bahane edilerek aralarında İzmir SGD'nin de bulunduğu 20 ilde 94 dernek kapatıldı. Ayrıca geçtiğimiz sene Suruç şehitleri için açılan 33 Düş Yolcusu Kültür Merkezi açıldıktan kısa süre sonra kapatılmıştı. Bugün mührün kaldırılmasına karşın aynı gün kültür merkezi tekrar kapatılmıştır.

Bizler Suruç şehitlerinin yoldaşları sosyalist gençler olarak OHAL'in faşizan uygulamalarına diz çökmeyeceğiz."