ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Düşüncelerinden dolayı tutuklanan tüm kadınlara özgürlük'

Kadın örgütleri, siyasi soykırım operasyonları kapsamında düşüncelerinden dolayı tutuklanan kadınların serbest bırakılmasını istedi.

Etkin Haber Ajansı / 26 Aralık 2016 Pazartesi, 19:49

ADANA- Adana Kadın Platformu ve İHD Kadın Komisyonu üyeleri, AKP/Saray iktidarının siyasi soykırım operasyonlarında tutuklanan kadınlarla dayanışmak amacıyla açıklamam yaptı.

İHD Adana Şube binasında gerçekleştirilen basın toplantısında, "OHALde herhalde direneceğiz. Derya Çiçek ve Halime Kuş serbest bırakılsın" yazılı pankart açıldı.

Kadınlar, Mor Dayanışma aktivisti ve İHD üyesi Derya Çiçek ile HDP Adana Kadın Meclisi Üyesi Halime Kuş'un keyfi gerekçelerle tutuklandığını belirtti, serbest bırakılmalarını istedi.

Yapılan açıklamada, "Derya ve Halime arkadaşlarımızın bugüne kadar yürüttükleri özgürlük mücadelesine bizler devam etmekteyiz. Ve düşüncelerinden dolayı tutuklanan tüm kadınlar özgürleşene kadar, onlar tekrar sokaklara dönene kadar mücadelemize devam edeceğiz" denildi.