ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Biz kazanacağız, mutlaka kazanacağız'

8. Genel Kurul'da konuşan SGDF Eş Başkanı Özgen Sadet, Suruç'tan 10 Ekim'e, katliamlarla mücadelelerinin engellenemeyeceğini belirtti, "Biz kazanacağız, mutlaka kazanacağız" dedi. SGDF Eş Başkanı Oğuz Yüzgeç ise "Bugün daha fazla kenetlendiysek, ölümsüzleşenlerimize borçluyuz" dedi, sınırsız, sömürüsüz bir dünya için birleşik mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı.

Etkin Haber Ajansı / 25 Aralık 2016 Pazar, 11:59

İSTANBUL- Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasoyunu (SGDF) 8. Genel Kurulu'nu gerçekleştiriyor.

Su Tiyatrosu'nda toplanan genel kurulda, SGDF Eş Genel Başkanları Özgen Sadet ve Oğuz Yüzgeç konuşma yaptı.

SADET: HAYAL GÜCÜMÜZ İKTİDAR OLACAK

Salondakileri selamlayan SGDF Eş Başkanı Sadet, "7. genel kurullumuzda onlarla da yan yanaydık. Polenimiz, Cebomuz, Büşramız, Ezgimiz size de selam olsun" diyerek, 33 düş yolcusunu selamladı.

Bugün burada olmanın ağırlığını ve gururuna yaşadıklarını belirten Sadet, "Geçtiğimiz iki yılda gencecik yoldaşlarımızın bedenlerini taşıdık, güzel gülüşlerini verdik toprağa. Kobane halkıyla dayanışmak için yola çıkmıştık, katledildik, 33 düş yolcumuzu toprağa verdik. Suruç'a umut, 10 Ekim'e barış, Cizre'ye barış olmaya gitmiştik. Umut olmak için yolumuza devam ediyoruz. Işığımızın bize bıraktığı en büyük mirası taşıyoruz, hep aynı inatla yoldayız. Onlar bizi faşist terörleriyle bitirmeyi hedefleyebilirler ama başaramayacaklar. Paramazlardan, Arinlerden, Saryalardan kalan sloganlarla devam ediyoruz yolumuza. Şehit yoldaşlarımıza söz veriyoruz, hayal gücümüzün iktidar olacak" dedi.

'ZAFER YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ DURDURAMAYACAKLAR'

Böylesi bir süreçte, devrimci olmanın, devrimci kalmanın ve devrimci saflarda yer almanın çok daha önemli olduğunu vurgulayan Sadet, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz kazanacağız. Özgürlüğün topraklarında Sinanlaşanlarımıza, Dersim dağlarında Berfolaşanlarımıza, Faşizmin zindanlarında direnlere; biz kazanacağız yoldaşlar. Baskılarla, katliamlarla iktidarlarını sürdürmeye çalışanlar kaybedecek, biz kazanacağız. Arin'den Sibel'e zafer yürüyüşümüzü durduramayacaklar. Biz kazanacağız, mutlaka kazanacağız."

YÜZGEÇ: BUGÜN DAHA FAZLA KENTLENDİYSEK ÖLÜMSÜZLEŞENLERİMİZE BORÇLUYUZ

SGDF Eş Başkanı Oğuz Yüzgeç, sosyalist gençleri ve gelen konukları, "En acılı günümüzde yaralarımızı sarmaya çalışanlar, bir an bile olsun yanımızdan ayrılmayanlar, ağladığımızda gözyaşımızı silenler, halayımızda omuz başımızda olanlar, ne olursa olsun umudunu yitirmeyenler hoşgeldiniz, iyi ki varsınız, iyi ki yan yanayız" şeklinde selamladı.

Yüzgeç'te, Suruç katliamından önce gerçekleştirdikleri 7. Genel Kurulu hatırlattı, "O dönemde Kobane zaferinin yarattığı inanç ve güçle genel kurulumuzu yapmıştık. O gün de coşkulu ve umutluyduk, bugün de öyle" dedi. Gençliğin, dünden bugüne ateş altında yürüdüğünü belirten Yüzgeç, "Bugün daha fazla kenetlendiysek, Suruç'ta ölümsüzleşenlerimizin, devrimin sınırsızlığında düşenlerin çok büyük payı var. Şimdi çok daha zor bir süreçten geçiyoruz, devrim ve karşı devrimin birbirini alt etmeye çalıştığı bir süreçteyiz. Hepimizin beraber göğüslediği saldırılar bunlar. Daha büyük mücadeleler gerekiyor, bu mücadeleler de daha büyük kararlıklardan ve fedakarlıktan geçiyor" şeklinde konuştu.

'AMACIMIZ SINIFSIZ SÖMÜRÜSÜZ BİR DÜNYA YARATMAK'

Suruç'ta ölümsüzleşenlerin SGDF'de bir sıçrama yarattığını vurgulayan Yüzgeç, bir dönemin geride bırakıldığını söyledi. Bu dönemin eksikliklerinden öğrenerek yürümek gerektiğine dikkat çeken Yüzgeç, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Halklarımız ve ölümsüzleşenlerimiz bizden daha büyük fedakarlıklar bekliyor. Bizim amacımız; sınıfsız, sömürüsüz bir dünya yaratmak. Hatamız ise halklarımıza gerektiği kadar kalkan olamamamız. Özeleştirilerimiz, yanlışlarımızdan öğrenerek; kendimizi devrime, sınırsızca, devrimci mücadeleye adayarak başarıya ulaşabiliriz. Bu bayrak yarışı Şengül'den, Özgür'den, Yılmaz'dan; Cebolara, Ezgilere geçti. Şimdi o bayrak buradaki herkeste, bu bayrağı düşürmemek boynumuzun borcu olsun."

SGDF 8. Genel Kurulu, konukların konuşmalarıyla devam ediyor.