ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Burhan Kuzu'ya ÖGB güvenliği

Devrimci demokrat öğrenciler, AKP'li Kuzu'nun katıldığı konferansa girmek istedi ancak özel güvenlik görevlileri tarafından engellendi.

Etkin Haber Ajansı / 14 Aralık 2016 Çarşamba, 16:02

ANKARA- Hacettepe Üniversitesi'nde "Genç Liderler Topluluğu" AKP'li Burhan Kuzu'nun konuşmacı olduğu "Yeni Anayasa ve Başkanlık" başlıklı bir konferans düzenledi.

Üniversitelilerin katılımına açık olması beklenen konferansa katılmak isteyen devrimci demokrat öğrenciler, salona özel güvenlik görevlileri tarafından alınmadı.

Özel güvenlik amirinin "Sizin bu salona girmenizi uygun bulmuyorum ve girmenize izin vermiyorum" dediği etkinliğin olası bir tepkiye mahal vermemek için son ana kadar duyurusunun yapılmadığı görüldü.

Dönem başından bu yana toplulukların faaliyetlerinin engellendiği ve birçok topluluğun stant açmasına dahi izin verilmediği, faaliyetlerini sürdürebilenlerin ise satırlı sopalı saldırılara maruz kaldığı üniversitede, öğrenciler Burhan Kuzu'yu okullarında istemediğini belirtti.