ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Akademisyenler ve öğrenciler OHAL'e karşı Beyazıt'ta buluşuyor

Akademisyenler ve öğrenciler, "KHK'lar ve OHAL gitsin! Biz kalıyoruz" diyerek yarın saat 13:00'de Beyazıt Meydanı'nda eylem yapacak.

Etkin Haber Ajansı / 07 Aralık 2016 Çarşamba, 15:15

İSTANBUL- İstanbul Üniversitesi (İÜ) Demokratik Üniversite Girişimi, Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği (Ünivder), Ses Aksaray Şubesi, Eğitim-Sen İstanbul 6 No'lu Üniversiteler Şubesi, İstanbul Tabip Odası ve üniversite öğrencileri, 29 Ekim'de yayınlanan kanun hükmünde kararname ile üniversiteden atılan akademisyenler için eylem yapacak.

Eylem yarın saat 13:00'de İstanbul Üniversitesi'nin Beyazıt kampüsünün önünde "KHK'lar ve OHAL gitsin! Biz kalıyoruz!" sloganıyla yapılacak.

İmzacılar tarafından yayınlanan ortak açıklamada, "Üniversiteler bizimdir! OHAL ve KHK'lar gitsin biz kalıyoruz! 29 Ekim KHK'sı ile üniversiteden atılan akademisyenleri, hep birlikte mücadeleyi sürdürme kararlılığıyla Beyazıt’tan uğurlamıştık. 'Üniversiteler bizimdir, terk etmiyoruz!' demiştik. Unutmuyoruz! Terk etmiyoruz! 8 Aralık'ta bir kez daha 'KHK'lar ve OHAL gitsin! Biz kalıyoruz!' demek için saat 13:00'da Beyazıt'ta buluşuyoruz!" denildi.