ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Dolarları bankada saklayan Erdoğan: Yastık altındakileri TL'ye çevirin

Dolar birikimini banka hesaplarında rezerve eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "emperyal mantığın bekçisi" dediği dolar ve eurodaki artış karşısında halka ilginç önerilerde bulundu: ‘Yastık altındakileri milli paraya çevirin!'

Etkin Haber Ajansı / 03 Aralık 2016 Cumartesi, 15:27

İSTANBUL- Son açıklanan mal varlığı beyanında bankada 200 bin dolar birikimi olduğu açıklanan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dolar ve eurodaki artış sonrasında tartışılan ekonomik krizle ilgili halka ilginç önerilerde bulundu.

Bir süredir Erdoğan her konuştuğunda yükselen dolardaki artış sürerken, Cevahir Alışveriş Merkezi açılış töreninde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, bugün alanı olduğunu belirttiği ekonomiden birazcık anladığını söyledi.

Kendisi dolar üzerinden birikim yapan ve AlbaraTürk'te 200 bin doları olduğu resmi olarak açıklanan Erdoğan, taraftarlarına ticaret işlerinde "milli para" kullanmalarını tavsiye etti. Erdoğan, "emperyal mantığın bekçisidir" dediği dövizlerin yastık altından çıkarılıp "milli paraya yada altına yatırılmasını" önerdi.

"Benim de alanım ekonomi biraz bilirim" diye devam eden Erdoğan, şunları söyledi:
"Döviz baskı aracıdır. Karşılığı olmadan bastırılan para 100 milyarlarca dolar birilerine akmaktadır. Bizim bunu çözmemiz lazım. Niçin yastık altında bu karşılığı olmayan parayı saklayalım. Zaman bu zaman. Dolarınızı euronuzu TL'ye çevirin. Bizi yıkmak isteyenlere karşı hemen TL'ye çevirmeliyim. Zarar edersek ne olur? Bak bu millidir, bunda bereket vardır. Zarar etmezsin. Öbürü emperyal mantığın bekçisidir."

ERDOĞAN'IN MAL VARLIĞI

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son açıklanana mal varlığı beyanı şu şekilde:

Güneysu Dumankaya Köyü'nde değeri 10 bin TL olan 2 bin metrekare taşınmaz mülk,
Albaraka Türk Merkez Şubesi'nde 200 bin dolar,
Albaraka Türk Merkez Şubesi'nde 4 milyon 159 bin 687 TL 80 kuruş,
Albaraka Türk Başkent Kurumsal Şube hesabında 96 bin TL,
Albaraka Türk Arnavutköy hesabında 144 bin 234 TL 33 kuruş,
Ziraat Bankası Meclis Şubesi hesabında 135 TL,
İş Bankası Meclis Şubesi hesabında 930 TL,
Halk Bankası Meclis Şubesi hesabında 2 bin 825 TL,
Vakıflar Bankası Başbakanlık Şubesi hesabında 380 TL,
Emine Erdoğan'ın üzerine ise 234 bin 80 TL değerinde otomobil kayıtlı.
Erdoğan çiftinin oğulları Burak Erdoğan'a ise 500 bin TL borcu var