ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Yolcu Tiyatro yapılamayan 4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyor!

Amed Şehir Tiyatrosu oyuncularının "21 Kasım- 5 Aralık tarihleri arasında kendi sahnelerinde 4. Amed Tiyatro Festivali için oyna" çağrısına cevap veren Yolcu Tiyatro, 3-4 Aralık günlerinde Amed Tiyatro Festivali için oynayacak.

Etkin Haber Ajansı / 30 Kasım 2016 Çarşamba, 18:48

İSTANBUL- Yolcu Tiyatro, kasım ayı içinde yapılması planlanan ancak belediyeye atanan kayyum sonucu, tiyatrocuların sahnelerine dahi sokulmamasından dolayı gerçekleşemeyen 4. Amed Tiyatro Festivali için oynuyor.

Yolcu Tiyatro, "Joko'nun Doğum Günü" adlı oyunu 3 Aralık Cumartesi 20.30'da Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi, 4 Aralık Pazar günü saat 18.30'da Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde oynayacak.

Tiyatro grubu böylece, Amed Şehir Tiyatrosu oyuncularının "21 Kasım- 5 Aralık tarihleri arasında kendi sahnelerinde 4. Amed Tiyatro Festivali için oyna" çağrısına cevap vermiş olacak.

Sanat ve sanatçılar üzerinde artan baskılara dikkat çeken Yolcu Tiyatro, "Yolcu Tiyatro olarak, yaz aylarından bugüne katılımcısı olduğumuz ve yıllardır yapılan 3 ayrı festivalin keyfi olarak yasaklanması sonucu turnelerimizi iptal etmek zorunda kaldık. İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon, Adana, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli gibi pek çok şehirde sahne alan ve ülkenin her yanında sahne almayı hedefleyen tiyatromuz, oyunlarını oynamaya ve elinin uzandığı her bölgede tiyatro yapmaya devam edecek. Festivalleri keyfi olarak yasaklayabilirsiniz ancak biz sanatçıların, yasaklanan ve yasaklamayı planladığınız festivaller için sahnede olmamıza, karanlığa ve baskılara karşı sanatı ve hayatı savunmamıza engel olamazsınız. 4. Amed Tiyatro Festivali için, yasaklanan, baskı altında tutulan, saldırıya uğrayan tüm sanatsal etkinlikler ve zor şartlarda sanat yapmaya çalışıp bedel ödeyen tüm sanatçılar için, seyircilerimizi salonları doldurmaya, hayatı ve sanatı savunmaya davet ediyoruz" dedi.