ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kar uyarısı

Meteoroloji, yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların bu gece itibariyle iç kesimlerde kar yağışına dönüşeceğini açıkladı.

Etkin Haber Ajansı / 29 Kasım 2016 Salı, 18:02

HABER MERKEZİ - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı açıklamaya göre; yağmur ve sağanak şeklinde etkili olan yağışların kar yağışına dönüşeceği belirtildi.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde: "Halen ülkemiz genelinde yağmur ve sağanak şeklinde etkili olan yağışların, bu gece Balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte önce Trakya, Marmara'nın güneydoğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, yarın Marmara'nın doğusu, İç Ege, Karadeniz'in iç kesimleri, İç ve Doğu Anadolu ile Göller yöresinin yükseklerinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. Kar yağışının yarın özellikle Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusunda (10-20 cm, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer 30 cm) olması bekleniyor. Kar yağışının Perşembe günü Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu ve Göller yöresinde aralıklarla etkisini sürdüreceği, özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yoğun olacağı (10-20 cm, yükseklerinde yer yer 30 cm) tahmin ediliyor."