ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ayvalık'ta sel ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde dün gece başlayan aşırı yağmur sele neden oldu. AFAD yurttaşları botlarla kurtarırken, İstanbul'da da yağmur etkili olmaya devam ediyor.

Etkin Haber Ajansı / 29 Kasım 2016 Salı, 08:56

BALIKESİR- Hortum ve fırtınanın dün akşam saatlerinde vurduğu Ayvalık gece saat 03.00 sıralarında da aşırı sağanak yağışa maruz kaldı.

Yağış nedeniyle ilçenin bir çok cadde ve sokağı sular altında kaldı.

Sel suları en çok E 87 İzmir Çanakkale Karayolunu etkiledi. Sel suları seyir halindeki TIR'ları ve araçları sürükledi. Bölgede bir çok iş yeri ve su altında kaldı.

Evlerinde mahsur kalan vatandaşlar ise AFAD ekipleri tarafından botlar ile kurtarıldı. Bölgede çok sayıda vatandaşın sel suları nedeniyle mahsur kaldığı öğrenilirken ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

İSTANBUL'DA SON DURUM

İstanbul'da iki gündür etkisini gösteren sağanak yağmur sabahın erken saatlerinde de etkisini devam ettirdi. Yağmurun gün boyu etkili olması bekleniyor.

Bu arada etkili olan yağış nedeniyle hızlı feribot ve dış hat deniz otobüsü seferleri de iptal edildi. İptal edilen seferler şöyle; 29-11-2016 07:45 Bandırma - Yenikapı - Bostancı Deniz Otobüsü, 18:45 Bostancı - Yenikapı - Bandırma Deniz Otobüs

Yaz saati uygulamasına devam edilmesi kararı nedeniyle geç aydınlanan hava, İstanbul'da saat 08.00 olmasına rağmen bulutlar nedeniyle aydınlanamadı. Sosyal medyada 'yaz saati' kararı için tepkilerini dile getiren yurttaşlar yüzlerce tweet gönderdi.