ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ressam Öztorun ‘Dokunmak’ sergisini açtı

Ressam Varol Öztorun, ‘Dokun(mak)’ adlı ilk sergisini açtı. Güzel sanatların halka buluşturmak istediğini belirten Öztorun, çalışmalarında toplumun ötekilerinden esinlendiğini kaydetti.

Etkin Haber Ajansı / 19 Kasım 2016 Cumartesi, 18:09

İSTANBUL – Ressam Varol Öztorun, 'Dokun(mak)' adlı ilk sergisini BEKSAV koordinatörü Şahin Tümüklü, Özgür Radyo Genel Yayın Koordinatörü Derya Okatan, İHD İstanbul Şubesi yöneticileri ve Cumartesi Anneleri'nin de katılımı ile Beyoğlu Hazzopulo'da bulunan Kelepir Cafe'de açtı.

Sergi açılışında konuşan Öztorun, sanatı halkla buluşturmak istediğini kaydetti. Güzel sanatların burjuvaziye ait olduğu algısının bir yanılsama olduğunu belirten Öztorun, güzel sanatların, plastik sanatların aslında halkı anlattığını vurguladı.

Öztorun, "Cumartesi Anneleri'nden esinlendim, çalışmalarımı yaparken toplumun ötekilerinden esinlendim. Bu kadar baskının olduğu bir ortamda da sanat cephesinden bir farklılık olsun istedim" diye konuştu.

'Dokun(mak)' adlı resim sergisi 10 gün boyunca Kelepir Cafe'de sanatseverlerle buluşacak.