ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sağlamer: Yeni kuşağı eski kuşakla tanıştırmak istedim

35.'si düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarındaki Ceylan Yayınları standında okurlarıyla buluşan yazan Sağlamer, çocuk gözünden 60'lı ve 70'li yılların Sivas’ını anlattığı "Halamın Sakızları" kitabını imzaladı.

Etkin Haber Ajansı / 12 Kasım 2016 Cumartesi, 16:12

İSTANBUL- 35. TÜYAP Kitap Fuarı kapılarını okurlara açtı. "Halamın Sakızları" öykü kitabının yazarı Ertuğrul Sağlamer, Ceylan Yayınları standında okurlarıyla buluştu.

1960 ve 1970'li yıllardaki Sivas'ı kendi çocuk gözünden öyküleştirerek anlatan Sağlamer, 3. Salon'da bulunan Ceylan Yayınları'nın standında okurlarıyla buluştu. Kitap hakkında bilgi veren ve soruları yanıtlayan Sağlamer, okurlarının isteği üzerine kitabını imzaladı.

Hızla değişen toplumu, insanı resmetmek ve yeni kuşağı eski kuşakla tanıştırmak istediği için bu kitabı yazdığını söyleyen Sağlamer, "O günleri esprili bir dille yazdım" dedi. İlk kitabına ilişkin olumlu tepkiler aldığını söyleyen Sağlamer, yeni çalışmaları da olacağını aktardı.

ERTUĞRUL SAĞLAMER KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini tamamlayan yazar, Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Yaklaşık 5 yıl Osmanlı arşivlerinde Osmanlıca çevirmenliği yapan Sağlamer, halen Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak çalışıyor.