ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Ceylan Yayınları 30 yeni kitapla TÜYAP'ta

30 yeni kitapla 35. TÜYAP Kitap Fuarı'nda yerini alan Ceylan Yayınları, "Bu bir vefa borcudur" dediği komünist yazar Kutsiye Bozoklar'ın yayınlanmış tüm kitaplarından oluşan "Toplu Eserler" setini genç devrimcilerle buluşturdu.

Etkin Haber Ajansı / 12 Kasım 2016 Cumartesi, 17:01

İSTANBUL- Ceylan Yayınları, 35.'si düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarında, komünist yazar Kutsiye Bozoklar'ın yayınlanan tüm kitaplarının yer aldığı "Toplu Eserler" seti ile okurlarıyla buluşturdu.

Yayınevi çalışanı Tuncay Mat, 30 kitapla fuara katıldıkları bilgisini paylaştı. Mat, kendileri için en önemli eserin komünist yazar Kutsiye Bozoklar'ın tüm eserlerinin yer aldığı "Toplu Eserler" seti olduğunu ifade etti. Mat, "Bu set bizim için en önemli olanıdır. 'Toplu Eserler', Ceylan Yayınevi'nin Kutsiye Bozoklar'a olan vefa borcudur" dedi. Bu set sayesinde Bozoklar'ı tanımayan genç devrimcilerin, Bozoklar'ın eserleriyle tanıştığını kaydetti.

Fuardan asıl beklentilerinin her yıl olduğu gibi daha çok ve daha geniş okur kitlesine ulaşmak olduğunu dile getiren Mat, siyasal sürecin baskı ortamının fuara da yansıdığını kaydetti. Muhalif yayınevlerinin katılımın önceki yıllara oranla düşük kaldığını belirten Mat, ekonomik baskının da bu durumu etkilediğini vurguladı.

Tuncay Mat, fuarın sonu gününe kadar 3. Salondaki 3-509-B nolu standa olacaklarını belirtti, okurlara fuarda buluşma çağrısı yaptı.