ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Sokak Tiyatro Festivali sona erdi

BEKSAV'ın çağrısıyla düzenlenen Sokak Tiyatrosu Festivali'nin final gösterisi Su Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Etkin Haber Ajansı / 31 Ekim 2016 Pazartesi, 00:49

İSTANBUL- BEKSAV'ın çağrısıyla düzenlenen Sokak Tiyatrosu Festivali'nin final gösterisi Su Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi.

13 tiyatro topluluğunun bir araya gelerek düzenlediği festivalin final etkinliğine ESP Genel Başkanı Çiçek Otlu, ESP MYK Üyesi ve SKM Genel Sözcüsü Fadime Çelebi, HDP PM üyesi Murat Çepni ve SES Bakırköy Şube yöneticileri katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan etkinlikte İstanbul Sokak Tiyatro Festivali'nin "Oyun Sokakta" etkinliklerinin gösterildiği sinevizyon gösterildi. Sinevizyon gösteriminin ardından konuşan BEKSAV Genel Koordinatörü Şahin Tümüklü, "İçinden geçtiğimiz dönem turnusol kağıdı gibi. Faşizm uygulamaları ve OHAL sürecinde yaşıyoruz. Sanatı sokakla buluşturma sürecimizde birçok baskıya maruz kaldık. Bunları gündeme getiren başta Özgür Radyo, DİHA, JİNHA ve tüm özgür basın bileşenlerine saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz" dedi.

Tiyatronun insanlık tarihinin birikimini yansıttığını ve tiyatro oyunlarının insanların özlemini, sevdasını anlattığını söyleyen Tümüklü "Bizim için de tiyatro kavganın insanlara taşınmasının bir aracı İstanbul Tiyatro Festivali bu anlayış ekseninde örgütlendi" diye konuştu. Tümüklü, “Oyun sokakta özgürlük sokakta” vurgusuyla konuşmasını sonlandırdı.