ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

'Oyun sokakta' etkinlikleri Gazi'de devam etti

"Oyun sokakta" sloganıyla düzenlen Sokak Tiyatrosu Festivali etkinlikleri Gazi Mahallesi'nde devam etti. Halkın sokak tiyatro gösterimine ilgisi yoğun oldu.

Etkin Haber Ajansı / 29 Ekim 2016 Cumartesi, 19:31

İSTANBUL- Sokak Tiyatrosu Festivali kapsamında bir araya gelen 13 tiyatro topluluğunun "Oyun sokakta" sloganıyla düzenlediği etkinlikler Gazi Mahallesi'nde devam etti.

Gazi Cemevi önünde sergilenen sokak oyunları halkın ilgisi yoğun ile karşılandı. Gösterim öncesinde konuşma yapan BEKSAV Yönetim Kurulu Üyesi İnan Söker, "OHAL'a, faşizme karşı tiyatrocular olarak sizlerle birlikte sokakta özgürlüğü haykıracağız" dedi.

İzmir Yenikapı Tiyatrosu, Tiyatro İmge ve Tiyatro Ütopya oyuncuları, son dönem yaşanan siyasi gelişmeleri irdeleyen ve yandaş medyayı eleştiren "Medya Maymunu" ve "Katarsis" oyunları sergilendi. Oyun esnasında polis sık sık zırhlı araçlarla tacizde bulundu.

Performans sonrasında konuşan tiyatro oyuncuları OHAL'e, baskılara ve faşizme karşı sanatı sokaklarla buluşturacaklarını vurguladı.

Etkinlikte söz alan BEKSAV Koordinatörü Şahin Tümüklü, festival etkinliklerinin yarın Kadıköy ve Taksim'da devam edeceğini, finalin ise yarın akşam saat 19:00'da Aksaray'da bulunan Su Gösteri Merkezi'nde düzenleneceğini kaydetti, halkı katılmaya davet etti.