ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

Tiyatro emekçi semtlerinde ezilenlerle buluştu

Sokak Tiyatrosu Festivali'nin startını veren tiyatro sanatçıları, oyuncu emekçi halka buluşturdu. Sistemi eleştiren oyunlarını sergileyen tiyatro emekçilerine halk yoğun ilgi gösterdi. Sarıgazi'de polis tiyatroculara müdahale etti.

Etkin Haber Ajansı / 28 Ekim 2016 Cuma, 18:46

İSTANBUL- "Anlatılan senin, hepimizin hikayesi" diyen sokak tiyatroları, İstanbul Sokak Tiyatrosu Festivali kapsamında emekçi halkla buluştu.

Tuzla Aydınlı Mahallesi, Maltepe Gülsuyu Mahallesi, Sancaktepe ve Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi'nde halkla buluşan tiyatro sanatçıları; sistemi, anaakım medyayı, hükümeti, 15 Temmuz darbe girişimini ve 45 çocuğa yönelik tecavüz skandalının yaşandığı Ensar Vakfı'nın sponsoru olan GSM operatörünü eleştiren Sarı Sıcak, Medya Maymunu, Halk Avcısı ve Çark Oyunu'nu sergiledi.

İzmir Yenikapı Tiyatrosu ve BEKSAV bünyesinde faaliyet yürüten Tiyatro İmge'nin sergilediği oyunlar halk tarafından yoğun ilgi gördü.

TİYATROYU İZLEYEN HALKA MÜDAHALE

Tiyatro sanatçıları, oyunlarını Sancaktepe'de sergiledi. Oyunlar devam ederken "akrep" denilen zırhlı araçlarla halkı ve oyuncuları taciz eden polis sürekli olarak, oyunların "hukuksuz" olduğunu ileri sürerek müdahale etti. Tiyatro sanatçılarına ve halka biber gazı ile saldırdı.

Polis saldırısına rağmen tiyatro sanatçılarını oyunlarını sergiledi.