ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İstanbul Sokak Tiyatrosu Festivali 27-30 Ekim'de

Sokak tiyatro ekipleri 27-30 Ekim günleri arasında İstanbul Sokak Tiyatrosu Festivali düzenleyecek. Üç gün sürecek festivalde 9 merkezde oyunlar sergilenecek.

Etkin Haber Ajansı / 25 Ekim 2016 Salı, 09:23

İSTANBUL- Sokak tiyatroları "Anlatılan senin, hepimizin hikayesi" diyerek 27-30 Ekim günleri arasında İstanbul Sokak Tiyatrosu Festivali düzenleyecek.

Bilim Eğitim Estetik Kültür Sanat Araştırmaları Vakfı'nın (BEKSAV) da düzenleyicileri arasında yer aldığı tiyatro festivalinin sloganı "Oyun Sokakta" olarak belirlendi.

BEKSAV bünyesinde faaliyet yürüten Tiyatro İmge sanatçılarından Derviş Genç, festivale ilişkin ETHA'ya bilgi verdi.

Genç, 14 ekip ile birlikte sokakta tiyatro yapmayı hedeflediklerini söyledi. Genç, "Özellikle savaş koşullarını yaşadığımız bugünlerde baskı ve kuşatma altında olan gerek devlet, gerek şehir ve özel tiyatroların sesi olmak için sokağa çıkıyoruz. Yani bu yılgınlığa karşı bir alternatif olan sokağı hedefliyoruz, derdimiz sokak" diye konuştu.

Festival programı hakkında da bilgi veren Genç, "Festivalimiz 3 gün sürecek ve toplam 9 merkezde oyunlar sergilenecek. 27 Ekim günü BEKSAV'da düzenlenecek tanıtım kokteyli ve söyleşi ile start vereceğiz" dedi.

Genç, üç gün boyunca, Tuzla Aydınlı, Maltepe Gülsuyu Mahallesi, Sancaktepe, Ataşehir 1 Mayıs Mahallesi, Avcılar Meydanı, İkitelli Küçükçekmece, Sultangazi Mahallesi, Kadıköy ve Taksim'de emekçi halkla buluşacaklarını dile getirdi. Genç, "Bu 3 gün içesinde özellikle Tiyatro İmge olarak sistemi eleştiren Çark oyunu ve günümüz medyasını anlatan Medya Medya oyunu ile sokaklarda olacağız" şeklinde konuştu.