ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

CHP'li belediye HDP'li işçiyi servise almadı

Kadıköy Belediyesi işçisi Yaman, 6 yıldır kullandığı işçi servisine HDP'li olduğu ve CHP'yi eleştirdiği için alınmadı. Yaşananların haksızlık olduğunu ifade eden Yaman, görevliyle konuştuğunda ise "Seni servise almak istemiyoruz" cevabıyla karşılaştı.

Etkin Haber Ajansı / 23 Ekim 2016 Pazar, 12:00

İSTANBUL- DİSK'e bağlı Genel-İş üyesi Celal Yaman, 6 yıldır kullandığı işçi servisine HDP'li olduğu için alınmadı.

Kadıköy Belediyesi'nin Park Bahçeler biriminde çalışan Yaman, Ataşehir Belediyesi işçilerinin kullandığı servisle 6 yıldır işe gelip, giderken bir kaç gün önce "Sen servise binmeyeceksin" denilerek, servise alınmadı. Yaman, "O an tamam dedim tartışmak istemedim" dedi.

Ancak bir kaç gün sonra hala Ataşehir Belediyesi'nde çalışmadığı halde servisi kullanan işçiler olduğunu gördüğünü söyleyen Yaman, "Normal bir durum olmadığını farkettim, garaj sorumlusuna gittim sordum. Bana verdiği cevap, 'Yukarıdan talimat geldi. Sen HDP üyesiymişsin ve CHP'yi çok ağır ve sert eleştiriyormuşsun. Bu yüzden seni servise almak istemiyoruz' oldu" dedi.

Aldığı cevap karşısında şaşırdığını kaydeden Yaman, "Bu servis aracı belediyenin malıdır, CHP'nin ya da başka bir partinin değil. Bunu görevliye de söyledim, yarın CHP dışında başka parti gelince de onun mu malı olacak. Yapılan haksız bir uygulamadır, HDP'li olduğum için yapılan bir şeydir" diye belirtti.