ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İkitelli'de Muhtar-Mafya ilişkisi

İkitelli'de Dersimli üç genci öldüren Mehmet Akif Mahallesi Muhtarı'nın yakın akrabası konuştu. "...Türkiye’nin en büyük mafyaları Karadeniz kökenlidir. Bana ve muhtarın kardeşlerine, 'Muhtar 15 kişi içinden sadece 3 kişiyi mi vurabilmiş, izin verin biz olayda kimin parmağı varsa onların sülalesini kökten temizleyelim' diye telefonlar geldi" sözleriyle muhtarın kirli ilişkiler içinde olduğunu itiraf etti.

Etkin Haber Ajansı / 01 Ağustos 2011 Pazartesi, 12:15

İSTANBUL- İkitelli'de, gerici özellikleri ile tanınan muhtarın, üç Dersimli kardeşin üzerine kurşun yağdırması ve Hüseyin Aydoğan'ın olayda yaşamını yitirmesi, halkın yoğun tepkisine neden olmuştu.

Bir yıl içinde İkitelli'de sokak çeteleri tarafından öldürülen Aykut Alıcı, Savaş Karakız'dan sonra Hüseyin Aydoğan'ın da öldürülmesi, hepsinin Alevi ve Dersimli oluşları mahalle halkı tarafından, 'Aleviler muhalif kimliklerinden ötürü devletin kışkırttığı çeteler tarafından sindirilmeye çalışılıyor" şeklinde yorumlandı.

Devrimci-demokrat insanların yaşadığı İkitelli'de, Alevi kimliği ile bilinen bu insanların bastırılması, halkın tahakküm altında tutulması için uyuşturucu, fuhuş, çete gibi faktörlerin devlet tarafından devreye sokulması halkı rahatsız ederken, Hüseyin Aydoğan'ın öldürülmesinden sonra halk kendiliğinden, "Çetelerden hesap soracağız" sloganlarıyla sokağa döküldü.

MUHTARIN ÇETE BAĞLANTISI İTİRAF EDİLDİ

Cinayeti işleyen muhtarın, geçmişte bir kadına silahıyla ateş açması, el konulan silahının Küçükçekmece Kaymakamı tarafından, 'Ben kefilim' denilerek iade edilmesi, muhtar ve ilişkileri hakkında bilgi verirken bir itiraf da yakın akrabasından geldi.

Üç gencin üzerine ateş açarak, birini öldüren muhtarı aklamak için haber yapan Adilmedya.com adlı haber sitesi, ismi dahi açıklanmayan muhtarın yakın akrabası olduğunu iddia ettiği kişiye söz hakkı verdi. Alevi halkının, 'Çocuklarımız neden öldürülüyor' sorusuna, haykırışına ve hesap sorma isteğine kulaklarını tıkadı.

Muhtarın yakın akrabası olduğu iddia edilen kişinin söyledikleri çete bağlantılarını açığa çıkarıyor.

Adilmedya.com'un haberinde yer alan muhtarın yakın akrabasının söyledikleri şöyle: "...Türkiye’nin en büyük mafyaları Karadeniz kökenlidir. Bana ve muhtarın kardeşlerine 'Muhtar 15 kişi içinden sadece 3 kişiyi mi vurabilmiş, izin verin biz olayda kimin parmağı varsa onların sülalesini kökten temizleyelim' diye telefonlar geldi."