ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İkitelli'de otopark cinayeti

İstanbul İkitelli'de otopark yüzünden çıkan kavgada muhtar, Dersimli üç kardeşten 1'sini silahla öldürdü, 2'sini yaraladı.

Etkin Haber Ajansı / 29 Temmuz 2011 Cuma, 12:01

İSTANBUL- İstanbul'un İkitelli ilçesinde park yüzünden kavga çıktı.

Alınan bilgiye göre, Salıpazarı bölgesinde bir kasap dükkanı işleten Tuncelili 3 kardeş, park yüzünden muhtar Naif Kangal ile tartıştı. Tartışma sırasında muhtar Kangal bir çocuğu dövünce, ailesi de olay yerine geldi. Ailenin geldiğini gören muhtar, silahıyla ateş etti. Saldırıda kardeşlerden Hüseyin Aydoğan yaşamını yitirirken, Haydar Aydoğan ve Üstün Aydoğan yaralandı. Üstün Aydoğan'ın durumunun ağır olduğu bildirildi.

Saldırının ardından muhtar ile oğlu ve bir arkadaşı gözaltına alındı. Muhtarın daha önce de pavyonda çalışan bir kadını silahla yaraladığı, el konulan silahının kaymakamlık tarafından iade edildiği öğrenildi.

Dün akşam yaşanan olayların ardından, halk bugün sokağa döküldü. Çok sayıda kişi cemevi önünde bekliyor. Cenaze bugün kaldırılacak. Ayrıca bu akşam saat 17.00'de yürüyüş yapacak. Mahalle halkı, demokrasi ve barış güçlerine yürüyüşe katılım çağrısında bulunuyor.