ANASAYFA GÜNCEL DÜNYA POLİTİKA EMEK EKONOMİ YAŞAM GENÇLİK KADIN KÜLTÜR-SANAT ETHA ÖZEL ROPORTAJ ÇEVİRİ Et-TV Et-GALERİ ara

İlk hamilelik ödülü onun!

Mersin Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'nde çalışırken hamile olduğu için işten atılan Fatma Baytar, üç çocuk yapana ödül vereceğini açıklayan Başbakana şöyle sesleniyor: "Evet bana çok güzel ödül verdiler, beni işten attılar!"

Etkin Haber Ajansı / 11 Mayıs 2010 Salı, 11:24

İSMİNAZ ERGÜN- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç çocuk yapan aileleri ödüllendireceğini söyledi, “Başbakan olarak söylüyorum, bu işi yapmamız gerek. Bunun için ödül de veririz” dedi. Başbakana bir tepki de Fatma Baytar'dan geldi.

HAMİLE OLDUĞU İÇİN İŞTEN ATILDI

Fatma Baytar, Mersin Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'nin temizlik işini yapan taşeron firmada çalışırken hamile olduğu için işten atılmıştı. 2 çocuk annesi Baytar hala işsiz.

Baytar, Başbakan'ın çocuk yapan ailelere ödül açıklamasını ETHA'ya değerlendirdi, "Evet bana çok güzel ödül verdiler, beni işten attılar" dedi ve ekledi: "Başbakan boş konuşuyor" dedi.

İki çocuğunun okul masraflarını karşılamakta zorlandığını ifade eden Baytar, "Asıl çocuklarımız olunca çalışmak zorundayız. İki çocuğum var okula gidiyorlar onların masraflarını karşılayamıyorum. Evimin durumunu görseniz ne kadar muhtaç olduğumu görürdünüz" diye konuştu.

'ÜÇÜNCÜSÜNÜN MASRAFINI NASIL KARŞILAYACAĞIM?'

Başbakan'ın sözlerinin "Daha çok çocuk yapın ama işsiz kalın" anlamına geldiğini belirten Baytar, eşinin de işsiz olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Ben iki çocuğum var, okullarının masraflarını karşılayamıyorum. Üçüncüsünün masrafını nasıl karşılayacağım? Başbakan ancak doğurun diyor. Hiç bir şey yaptığı yok. Tamam madem öyle, iş imkanı sağlasın, çocukların masraflarını karşılasın."